Adrián Kleman

Adrián Kleman

Typ pôsobenia aplikácií techník kyusho jutsu rozdeľujeme podľa spôsobu pôsobenia na tzv. vyvolanie bolesti, iniciovanie reflexného oblúku a tzv. únikových reakcií napr. podráždením proprioreceptorov v prechodoch svalov do šliach, „strečových reflexov“ svalov, aktivovanie sympatického alebo parasympatického nervového systému a tým spôsobenie napr. vazovagálnej synkopy, tzv. odpadnutia.

Dňa 13. júna 2020 sa neďaleko Starej Turej konal seminár zameraný na tlakové body, ktorý viedol certifikovaný inštruktor Kyusho jutsu organizácie Kyusho International, sensei Miroslav Brožíček (4.Dan Kyusho, 5.Dan Aikido), na ktorý vycestovala aj výprava z nášho klubu. Hlavné zameranie seminára boli páky (na ruky i nohy) vykonávané s použitím tlakových bodov. Organizátorom bol sensei Martin Klásek z Karate klubu Skalica, odborník na karate kata a administrácor stránok www.karateweb.sk a www.spiritofthekata.com s informáciami o viac než 160 karate kata.

Sunday, 10 January 2021 12:20

Junbi Undo a Daruma Taisho

Junbi Undo

„Yobi Undo (Junbi Undo) - Prípravné cvičenia: Najskôr sa systematicky cvičí každá jednotlivá časť tela. Vykonávajú sa strečingové cvičenia, ktoré súčasne posilňujú telo a rozvíjajú výdrž. Každé cvičenie bude ukončené rovnakými cvikmi, pretože je regulované dýchanie a škeble. Potom sa predstaví základná kata - Sanchin, Tensho a Naifanchi (Shorin-ryu). Yobi Undo umožnilo študentovi ľahšie sa naučiť a porozumieť základnej kata. “ - Chōjun Miyagi Sensei (Zakladateľ okinawského Goju-ryu)

Junbi Undo je japonský výraz, ktorý sa dá voľne preložiť ako „prípravné cvičenie“.

Zahrievacie a kondičné cvičenia, junbi undo (vytvorené zakladateľom Goju Ryu Chōjunom Miyagim), sú výsledkom jeho výskumu vývoja zdravia v Číne.

Tuesday, 08 October 2019 17:30

1. Seminár sebaobrany SSTKK

Dňa 5. októbra sme sa zúčastnili 1. Seminára sebaobrany Slovenskej spoločnosti tradičného Karate a Kobudo, ktorej prezident Erik Štefák (5.dan goju ryu meibukan) je oficiálnym zástupcom Goju-ryu karate a kobudo renmei pre územie Slovenska.

Pri pôsobení na tento bod ovplyvňujeme senzitívne nervové zakončenie, konkrétne proprioreceptor, čo je nervové zakončenie prinášajúce informácie z vnútorného prostredia.

Saturday, 11 August 2018 12:26

Sústredenie Balaton 2018

V dňoch 27. – 29. júla 2018 sme spoločne s členmi Kyokushin karate klubu Zemné a Kyokushin karate klubu Dolný Štál organizovali „Sústredenie pri Balatone 2018“ v obci Gyenesdiás, Maďarsko.

Wednesday, 30 May 2018 16:52

Chojun Miyagi a Goju-ryu

Chojun Miyagi sa narodil v Naha 25. marca 1888. Od mladosti bol silný a mal atletickú postavu. Zaoberal sa športovými a inými fyzickými aktivitami. Trénovať karate začal s Ryukom Aragakim. Keď mal 14 rokov, Aragaki si uvedomil, že Chojun bral štúdium skutočne vážne a predstavil ho majstrovi Naha-te Kanryovi Higaonnovi. Miyagi trénoval so svojim majstrom až do jeho smrti v roku 1915. V jeho posledných rokoch vzal Chojun Miyagi svojho učiteľa a staral sa oňho, ako by bol jeho vlastným otcom. Miyagi niekoľkokrát cestoval do Číny, aby študoval tam, kde jeho učiteľ. Bolo to v provincii Fujian v Číne.

Tuesday, 29 May 2018 16:01

Seiko Higa a Shodokan

Seiko Higa sa narodil v roku 1898. Higa sa učil Naha-Te od Kanrya Higaonnu od svojich 14 rokov. Otec Seika Higu bol blízky priateľ s Kanryom Higaonnom a požiadal ho, aby prijal Higu ako študenta. Higa u neho študoval celkovo 3 roky, kým Kanryo Higaonna zomrel. Po smrti Kanrya Higaonnu cvičil Seiko Higa s Chojunom Miyagim, ktorý bol jeho seniorom v dojo a pokračoval vo výuke. Seiko Higa bol prvým z Miyagiho študentov, ktorý začal učiť. Jeho dojo bolo otvorené v roku 1931. Ukončil policajnú kariéru, aby mohol učiť karate. Jeho prvé dojo bolo naozaj len obývacou izbou. Miyagi učil vo svojej záhrade. V tom čase formálne dojo ako dnes neexistovali. Až neskôr sa otvorilo jeho Shodokan dojo.

Monday, 11 December 2017 20:41

Seminár s Miroslavom Rybárom

Dňa 10. decembra sa v našom klube uskutočnil tréning pod vedením pána Miroslava Rybára, 2.dan Kyokushin karate (IKO-1), aktuálneho bronzového medailistu z majstrovstiev Európy v Rumunsku, držiteľa veľkého počtu ocenení a hlavného trénera Kyokushin karate klubu Želiezovce.

Strana 1 z 7