zaujímavosti

zaujímavosti (4)

Tuesday, 04 October 2016 17:48

Posilňovanie v bojových umeniach I. - kľuky

Napísal(a)

Viackĺbové funkčné cvičenia, medzi ktoré patria aj kľuky, by mali tvoriť až 80% silových cvičení v bojových umeniach. Precvičuje sa totiž viacero svalov naraz a súčasne aj ich vzájomná nervovosvalová koordinácia.

Kľuky sú základným cvičením, ktoré posilňuje hornú časť tela a zvyšuje silu trupu. Množstvo svalových skupín na prsiach, ramenách, pleciach, chrbáte a krku sa súčasne zapája do cvičenia počas vykonávania kľuku. Kľuky sa vykonávajú vo vystretej polohe, čo môže zlepšiť správne držanie tela.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Monday, 03 October 2016 20:25

Bojovník a hormóny

Napísal(a)

Chcete zvýšiť svoj výkon, nabrať svaly alebo sa zbaviť prebytočného tuku? Ovládnite procesy vo vašom tele! Hovoria vám niečo pojmy ako testosterón, estrogén, kortizol, adrenalín alebo rastový hormón?

Procesy v našom tele sú ovládané hormónami, ktoré sú vylučované endokrinnými žľazami (s tzv. vnútorným vylučovaním).

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Thursday, 04 December 2014 10:35

Farebné označenie Obi (opaskov)

Napísal(a)

Neodmysliteľnou súčasťou GI (odevu) cvičenca bojových umení je OBI (opasok) , ktorý ma v podstate dvojaký význam. Kým v prvom rade napĺňa praktickú stránku veci (sťahujeme ním vrchnú časť GI) , tak v druhom ide o jeho etickú podstatu, pomocou ktorej je možné bližšie spoznať charakterové a technické vlasnosti jeho nositeľa. Súčasné farebné označenie opaskov bolo údajne (podľa majstra karate-do Hizatakeho) prevzaté zo života budhistických kňazov, ktorí touto formou rozlišovali stupne duchovných schopností.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Wednesday, 17 December 2014 19:25

Posilňovanie v bojových umeniach II. - "angličáky"

Napísal(a)

Používajú sa v armáde, elitných policajných zložkách, profesionálnych týmoch amerického futbalu, boxerských kluboch, kluboch bojových umení, crossfit telocvičniach atď... Všetky skupiny týchto ľudí majú spoločný cieľ – byť v kondícii. Na to im slúži jednoduchý, univerzálny, ale smrteľne efektívny cvik nazývaný Burpee alebo aj Angličák.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter