Monday, 22 August 2016 16:46

Skúšky technickej vyspelosti a kondičnej pripravenosti

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Dňa 20. augusta sa v našom klube uskutočnili skúšky technickej vyspelosti a kondičnej vytrvalosti. Naši členovia boli preverení po technickej aj kondičnej stránke a úrovňou osvojených techník dokázali, že si právom zaslúžia udelenie vyššieho technického stupňa a takmer všetci úspešne získali vyššie opasky.

Čestným hosťom a členom skúšobnej komisie bol pán Peter Fehér, rodák z Palárikova a vynikajúci boxer, ktorý prvý úspech dosiahol už vo veľmi mladom veku, keď za klub Elektrosvit Nové Zámky vybojoval bronzovú medajlu a v roku 1989 sa stal juniorským majstrom Československa v družstvách za klub ZŤS Martin v súboji proti klubu Dukla Olomouc. V roku 1993 sa stal majstrom Slovenska v kategórii muži a neskôr sa venoval profi-boxu, kde sa v roku 1998 stal majstrom Slovenska v profi-boxe. Peter Fehér dohliadal na kondičnú časť skúšok. Za technickú časť skúšok a organizáciu zodpovedal predseda klubu Adrián Kleman.

Počas skúšok sa preverovali technické znalosti: základná technika – KIHON a techniky v pohybe - KIHON IDO, riadené cvičenie vo dvojiciach, voľný zápas, kondičná príprava – kľuky, drepy, výpady, angličáky (“burpees”), teoretické vedomosti a aplikácie kyusho jutsu vo dvojiciach.

Skúšky technickej vyspelosti trvali jednu až dve hodiny v závislosti na stupni, ktorý sa cvičenci snažili dosiahnuť a boli fyzicky a psychicky veľmi náročné.

Okrem preverovaných vecí sa do úvahy brali aj ďaľšie faktory, ako napríklad celková doba trénovania, prístup k tréningom, príspevok k rozvoju klubu Arashi Budokan a celkové charakterové a morálno-vôľové vlastnosti. Naši cvičenci predviedli technickú úroveň, ktorú dosiahli pravidelným tréningom a účasťou na seminároch u izraelského bezpečnostného experta Dr. Aviho Bleiera, držiteľa 8.danu a zakladateľa Intensive Krav Maga pre políciu, armádu a rôzne bezpečnostné agentúry a tiež zakladateľa bezpečnostnej agentúry I.S.A.T.I. (International Security & Anti – Terror Institute) v Gabčíkove, Veľkom Mederi a Bratislave, ďalej seminári sebaobrany pod vedením kpt. Ing. Jaroslava Kráma (3.dan karate, 1.dan ju jutsu) a JUDr. Erika Štefáka (4.dan karate, 2.dan kobudo, 1.dan iaido) v karate klube FATRA Martin pod hlavičkou Slovenskej spoločnosti tradičného Karate a Kobudo a taktiež na spoločných tréningoch s Kyokushin Karate klubom Zemné pod vedením pani Evy Kissovej (1.dan).  Našim cvičencom, ktorí úspešne zložili skúšky, gratulujeme a prajeme mnoho úspechov v ďaľšom tréningu.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Čítať 1269 krát Naposledy zmenené Monday, 22 August 2016 18:37