Adrián Kleman

Adrián Kleman

Tuesday, 08 October 2019 17:30

1. Seminár sebaobrany SSTKK

Dňa 5. októbra sme sa zúčastnili 1. Seminára sebaobrany Slovenskej spoločnosti tradičného Karate a Kobudo, ktorej prezident Erik Štefák (5.dan goju ryu meibukan) je oficiálnym zástupcom Goju-ryu karate a kobudo renmei pre územie Slovenska.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Pri pôsobení na tento bod ovplyvňujeme senzitívne nervové zakončenie, konkrétne proprioreceptor, čo je nervové zakončenie prinášajúce informácie z vnútorného prostredia.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Saturday, 11 August 2018 12:26

Sústredenie Balaton 2018

V dňoch 27. – 29. júla 2018 sme spoločne s členmi Kyokushin karate klubu Zemné a Kyokushin karate klubu Dolný Štál organizovali „Sústredenie pri Balatone 2018“ v obci Gyenesdiás, Maďarsko.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Wednesday, 30 May 2018 16:52

Chojun Miyagi a Goju-ryu

Chojun Miyagi sa narodil v Naha 25. marca 1888. Od mladosti bol silný a mal atletickú postavu. Zaoberal sa športovými a inými fyzickými aktivitami. Trénovať karate začal s Ryukom Aragakim. Keď mal 14 rokov, Aragaki si uvedomil, že Chojun bral štúdium skutočne vážne a predstavil ho majstrovi Naha-te Kanryovi Higaonnovi. Miyagi trénoval so svojim majstrom až do jeho smrti v roku 1915. V jeho posledných rokoch vzal Chojun Miyagi svojho učiteľa a staral sa oňho, ako by bol jeho vlastným otcom. Miyagi niekoľkokrát cestoval do Číny, aby študoval tam, kde jeho učiteľ. Bolo to v provincii Fujian v Číne.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Tuesday, 29 May 2018 16:01

Seiko Higa a Shodokan

Seiko Higa sa narodil v roku 1898. Higa sa učil Naha-Te od Kanrya Higaonnu od svojich 14 rokov. Otec Seika Higu bol blízky priateľ s Kanryom Higaonnom a požiadal ho, aby prijal Higu ako študenta. Higa u neho študoval celkovo 3 roky, kým Kanryo Higaonna zomrel. Po smrti Kanrya Higaonnu cvičil Seiko Higa s Chojunom Miyagim, ktorý bol jeho seniorom v dojo a pokračoval vo výuke. Seiko Higa bol prvým z Miyagiho študentov, ktorý začal učiť. Jeho dojo bolo otvorené v roku 1931. Ukončil policajnú kariéru, aby mohol učiť karate. Jeho prvé dojo bolo naozaj len obývacou izbou. Miyagi učil vo svojej záhrade. V tom čase formálne dojo ako dnes neexistovali. Až neskôr sa otvorilo jeho Shodokan dojo.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Monday, 11 December 2017 20:41

Seminár s Miroslavom Rybárom

Dňa 10. decembra sa v našom klube uskutočnil tréning pod vedením pána Miroslava Rybára, 2.dan Kyokushin karate (IKO-1), aktuálneho bronzového medailistu z majstrovstiev Európy v Rumunsku, držiteľa veľkého počtu ocenení a hlavného trénera Kyokushin karate klubu Želiezovce.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Sunday, 19 November 2017 13:04

Tréning Krav Maga II.

Dňa 18. novembra sa v našom klube organizoval dvojhodinový tréning Krav Maga, ktorý pre nás pripravil jeden z našich členov – Tomáš Lukovics. Na priblíženie sa k reálnym podmienkam na ulici, mali cvičiaci možnosť mať na sebe civilný odev namiesto budo gi. 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Sunday, 19 November 2017 13:00

Celodenné sústredenie

Dňa 22. júla sme spoločne s Kyokushin Karate klubom Zemné zorganizovali celodenné sústredenie. Sústredenie bolo rozdelené do dvoch tréningových blokov a dvoch spoločenských akcií. Najväčšia zásluha patrí trénerke Eve Kissovej, ktorá sa najväčším dielom zaslúžila o úspech akcie. Tréningy boli pod jej vedením a o prípravu chutného guláša na obed a pečeného a grilovaného jedla večer sa tiež zaslúžila najväčšou mierou.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Thursday, 13 July 2017 20:25

Kurz Survival & Combatives

V dňoch 8. – 9. júla sme premiérovo organizovali kurz prežitia a sebaobrany v prírode pod názvom Survival & Combatives Course. Na príprave a organizácii sa podieľal aj náš člen Tomáš Lukovics, ktorý je zakladateľom FB stránky Bushcraft-Survival of Oak Hills.

Celá akcia sa začínala takmer 13 kilometrovým pochodom od kaštieľa v Palárikove po trase Palárikovo – Neded – Zemné, počas ktorého sme využili Tomášove vedomosti z oblasti Bushcraftu a moje skúsenosti z kurzov a vojenského výcviku - najmä seržantského kurzu námornej pechoty USA v US Marines Staff Non-commissioned Officers Academy v Quantico, Virginia, USA, výcviku inštruktorov výcviku konvečnej taktiky a streleckého coachingu u britských British Military Advisory Training Team, výcvikov S.E.R.E. alebo NATO JADL kurzov Survival Skills in the Mountains a Dangers and Risks in the Mountains a výcvikov napríklad v Nemecku so 173. výsadkovou brigádou US Army, v Poľsku v rámci prípravy bojovej skupiny EÚ a iných.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Strana 1 z 7

Sme na instagrame