Sunday, 01 November 2015 11:41

Seminár Intensive Krav Maga s Dr. Avim Bleierom

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Izraelský bezpečnostný expert Dr. Avi BLEIER, držiteľ 8.danu a zakladateľ Intensive Krav Maga pre políciu, armádu a rôzne bezpečnostné agentúry a tiež zakladateľ bezpečnostnej agentúry I.S.A.T.I. (International Security & Anti – Terror Institute) navštívil Slovensko a v dňoch 27. októbra v Gabčíkove a 29. októbra vo Veľkom Mederi organizoval seminár, ktorého sme sa zúčastnili aj my.

 

Pán BLEIER je okrem už spomínaného prezidentom Izraelského Zväzu Shito-ryu Karate a členom hlavného výboru E.K.F. (European Karate Federation). Publikoval diela ako Fight for Life, Self Defense (Everybody Can), From The Clefts of Rocks, Survival from the bilble a iné.  Cvičil príslušníkov špeciálnych izraelských policajných jednotiek “YASSAM”, kosovskú políciu, jednotky S.W.A.T., vojenské jednotky v Izraeli, Afrike, USA, Thajsku a inde. Ochraňoval aj amerického prezidenta Billa CLINTONA. Je vojnovým hrdinom izraelsko-arabských vojen z r. 1967 a 1973 a držiteľom vyznamenania od bývalého izraelského premiéra Ariela ŠARONA za to, že jeho žiak Michail SARKIZOW v r. 2002 s použitím techník IKM zneškodnil samovražedného útočníka s 12kg výbušnín na svojom tele.

Prvý deň sa seminár konal v telocvični klubu Bősi Kempo MMA v utečeneckom tábore v Gabčíkove a druhá časť sa uskutočnila v športovom areáli vo Veľkom Mederi. Na seminári pán BLEIER predviedol zneškodňujúce, znehybňujúce a odvádzacie techniky za pomoci Intensive Krav Maga a vysvetlil rozdiel medzi klasickou Krav Magou, kde ide o okamžité zneškodnenie protivníka a systémom Intensive Krav Maga, ktorý bol vyvinutý pre bezpečnostné zložky, najmä políciu a bezpečnostné agentúry, kde sa protivník, ak to situácia dovoľuje, najskôr spacifikuje. Predviedol tiež možnosti posilňovania a rozcvičenia pre potreby tréningu sebaobrany. Mali sme možnosť si precvičiť variácie techník nadväzujúce plynulo na seba v logickom slede a na záver sa s nami ochotne porozprával o svojich skúsenostiach s tréningom bojových umení.

 

 

Čítať 1103 krát Naposledy zmenené Monday, 15 February 2016 17:45