Sunday, 27 March 2016 21:26

Opäť vynikajúci spoločný tréning s KK Zemné

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Dňa 25. marca sme opäť navštívili klub Kyokushin Karate Zemné, kde sme pod vedením skúsenej trénerky pani Evy Kissovej, držiteľky 1.danu a úspešnej pretekárky v najtvrdšom štýle karate, absolvovali spoločný tréning.

Počas dvojhodinového tréningu sme si vyskúšali rôzne druhy posilňovania a tiež sme mali možnosť spoznať rôzne odlišnosti medzi našimi štýlmi a naučili sme sa aj nové techniky kopov a tri žiacke kata – konkrétne Taikyoku Sono Ichi, Taikyoku Sono Ni a Pinan Sono Ichi.

Tréning v Zemnom prebiehal v priateľskom duchu a okrem základných techník na mieste – Kihon a za pohybu – Kihon Ido, nám pani Kissová ochotne ukázala otužovanie tela a mali sme možnosť vyskúšať full-contactné kumite podľa pravidiel Kyokushin proti domácim karatistom a vidieť cvičenie kata u domácich pretekárov - konkrétne Sokugi Sono Ichi. Napriek rozdielnosti našich štýlov bol tréning mimoriadne zaujímavý a naši cvičenci vynaložili úsilie, aby sa prispôsobili technikám Kyokushin Karate. Pani trénerka ochotne opravovala naše chyby a rozdávala veľké množstvo užitočných rád, ktoré sa nám zídu aj do našeho tréningu v budúcnosti. 

Viac informácií o tomto na Slovensku menej rozšírenom, avšak o to účinnejšom štýle karate sa dozviete na oficiálnej webstránke Slovenského Zväzu Kyokushin Karate na adrese www.kyokushin.sk, ktorého predsedom je pán Norbert Rácz, držiteľ 3.danu.

 

Čítať 1338 krát Naposledy zmenené Sunday, 27 March 2016 22:20