Saturday, 23 July 2016 22:19

Outdoor tréning v rieke Váh

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)

Dňa 22. júla sme s Kyokushin karate klubom Zemné absolvovali spoločný tréning v rieke Váh. Tréning viedla pani Eva Kissová, trénerka z Kyokushin karate klubu Zemné, držiteľka 1.danu (čierneho opasku) v najtvrdšom štýle karate, ktorý sa trénuje na Slovensku a členka Slovenského Zväzu Kyokushin karate, predsedom ktorého je pán Norbert Rácz, 4.dan Kyokushin Karate.

Ako je známe, cvičenie vo vode zlepšuje kondíciu, pomáha pri chudnutí a zároveň aj formovaní postavy, podporuje imunitu, rozprúdi v žilách krv, ba dokonca zlepšuje náladu, pretože podnecuje uvoľňovanie endorfínu, hormónu šťastia.
Napriek rozdielnosti našich štýlov sme zažili zaujímavý tréning, v ktorom nechýbal nácvik základných techník kihon, otužovanie tela karada kitae, zápasy kumite, nácvik hodov, pák a iných sebaobranných techník a samozrejme posilňovanie, prebiehal v priateľskej atmosfére za prítomností ľudí, ktorí sa prišli okúpať a zrelaxovať na miestnu pláž. Naši cvičenci vynaložili úsilie, aby sa prispôsobili technikám Kyokushin Karate a pani trénerka ochotne opravovala naše chyby a rozdávala veľké množstvo užitočných rád, ktoré sa nám zídu aj do našeho tréningu v budúcnosti.

Opäť sme tak mali možnosť spoznať základy štýlu karate, ktorého zakladateľom bol sosai Masutatsu Oyama, ktorý neuznával zápasy, kde sa iba imitujú zásahy. Zdôvodnil to tým, že ozajstných bojovníkov treba vychovať v reálnych podmienkach. Raz v priebehu troch dní súperil s 300 najlepšími japonskými karatistami. Na každý deň mu pripadlo sto zápasov a všetky vyhral. Tým chcel dokázať, že jeho štýl, ktorý založil je účinný. Ako 22 ročný vyhral majstrovstvá Japonska v karate. Neprevzal víťazný pohár, čím dával najavo ostatným, že ho pravidlá zápasu tradičného karate nebavia. O jeho majstrovstve svedčí aj fakt, že bol držiteľom 4.danu v Kosen Judo, 7.danu v Goju Ryu Karate a 4.danu v Shotokan Karate. Študoval u majstrov ako boli Gichin Funakoshi a Gogen Yamaguchi. Zlúčením techník z týchto spomenutých štýlov a umení vytvoril svoj vlastný štýl. Medzi jeho najznámejších žiakov patrili napríklad Shokei Matsui, Steve Arneil, Hideyuki Ashihara, Sonny Chiba, Tae Hong Choi, Bobby Lowe, Akira Masuda, Kenji Midori, Tadashi Nakamura, Terutomo Yamazaki, Katsuaki Satō, Jōkō Ninomiya, Nicholas Pettas a Dolph Lundgren.

Po kvalitnom tréningu sme boli všetci pozvaní na vynikajúci guláš a my dospelí sme mali možnosť ochutnať aj kvalitné domáce červené víno z Maďarska. Po presune do našej obce sme pokračovali v utužovaní kolektívu a keďže sme doma sľúbili, že neprídeme neskoro, tak sme počkali a prišli domov až skoro ráno. :)
Pani trénerke sa chceme týmto ešte raz poďakovať za ochotu a pohostenie. Podobné akcie plánujeme aj do budúcna.


Zdroje:
https://en.wikipedia.org/wiki/Mas_Oyama

http://www.kyokushin.sk

https://www.facebook.com/Kyokushinkai-Karate-Zemné-1526056491024429/?fref=ts

Čítať 2354 krát Naposledy zmenené Saturday, 23 July 2016 23:06