Thursday, 26 January 2017 17:27

Úspešný rok za nami

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V roku 2016 sme s našim klubom opäť urobili výrazný pokrok. Absolvovali sme niekoľko kvalitných seminárov, zorganizovali zaujímavé akcie a nadviazali spoluprácu s majstrami zo zahraničia, ktorú budeme môcť v budúcnosti ešte viac rozvíjať.

Po dlhom zvažovaní kladov a záporov, po konzultáciách s hlavnými predstaviteľmi viacerých organizácií a po dobrých radách od skúsených kamarátov zo zahraničia, sme sa rozhodli pre spoluprácu s medzinárodnou organizáciou Kyusho Expert, ktorej zakladateľom je majster Mark Kline, držiteľ 8.danu, ktorý vivinul vyučovaciu metódu kyusho jutsu nazvanú PinPoint™ Method. 

Začiatkom apríla sme sa už po tretíkrát zúčastnili na seminári s izraelským majstrom Dr. Avim Bleierom (8.dan shito ryu karate, zakladateľ Intensive Krav Maga a International Security & Anti – Terror Institute a iné), bezpečnostným expertom, ktorý vyučuje na katedre bezpečnosti a bojových umení v Tel Avive v Izraeli.

Na seminár sme boli pozvaní pánom Tiborom Sklutom – hlavným inštruktorom Intensive Krav Maga pre Slovenskú republiku a súčasne národným predstaviteľom, ktorý má bohaté skúsenosti ohľadom bezpečnostnej politiky a ktorý opakovane absolvoval výcvik priamo v Izraeli. Seminár sa konal v telocvični chemickej priemyslovky v Bratislave vo Vlčom Hrdle a bol zameraný na pokročilejšie techniky Intensive Krav Maga.

Pán BLEIER je okrem už spomínaného prezidentom Izraelského Zväzu Shito-ryu Karate a členom hlavného výboru E.K.F. (European Karate Federation). Publikoval diela ako Fight for Life, Self Defense (Everybody Can), From The Clefts of Rocks, Survival from the bilble a iné.  Cvičil príslušníkov špeciálnych izraelských policajných jednotiek “YASSAM”, kosovskú políciu, jednotky S.W.A.T., vojenské jednotky v Izraeli, Afrike, USA, Thajsku a inde. Ochraňoval aj amerického prezidenta Billa CLINTONA. Je vojnovým hrdinom izraelsko-arabských vojen z r. 1967 a 1973 a držiteľom vyznamenania od bývalého izraelského premiéra Ariela ŠARONA za to, že jeho žiak Michail SARKIZOW v r. 2002 s použitím techník IKM zneškodnil samovražedného útočníka s 12kg výbušnín na svojom tele.

V apríli sme sa tiež zúčastnili seminára sebaobrany pod vedením kpt. Ing. Jaroslava Kráma (3.dan karate, 1.dan ju jutsu) a JUDr. Erika Štefáka (5.dan karate, 2.dan kobudo, 1.dan iaido, 2.kyu ju jutsu, 2.kyu jodo) v karate klube FATRA Martin pod hlavičkou Slovenskej spoločnosti tradičného karate a kobudo, kde sme boli zbierať skúsenosti a nadväzovať kontakty.

V doobednom tréningovom bloku sme sa venovali rôznym sebaobranným technikám ako sú napríklad údery na citlivé miesta na ľudskom tele a technikám hodov.

 

Počas celého roku sme niekoľkokrát zorganizovali spoločné tréningy v spolupráci s trénerkou z Kyokushin Karate klubu Zemné, Evou KISSOVOU, držiteľkou 1.danu, s ktorou už tradične máme vynikajúce vzťahy.  Medzi najzaujímavejšie patria náročné dvojhodinové tréningy v rieke Váh pri obci Zemné. Eva Kissová je držiteľkou čierneho opasku v najtvrdšom štýle karate, ktorý sa trénuje na Slovensku a členka Slovenského Zväzu Kyokushin karate, predsedom ktorého je pán Norbert Rácz, 4.dan Kyokushin Karate.

Ako je známe, cvičenie vo vode zlepšuje kondíciu, pomáha pri chudnutí a zároveň aj formovaní postavy, podporuje imunitu, rozprúdi v žilách krv, ba dokonca zlepšuje náladu, pretože podnecuje uvoľňovanie endorfínu, hormónu šťastia.
Napriek rozdielnosti našich štýlov sme zažili zaujímavý tréning, v ktorom nechýbal nácvik základných techník kihon, otužovanie tela karada kitae, zápasy kumite, nácvik hodov, pák a iných sebaobranných techník a samozrejme posilňovanie, prebiehal v priateľskej atmosfére za prítomností ľudí, ktorí sa prišli okúpať a zrelaxovať na miestnu pláž.

Člen nášho klubu Juraj Kleman, ktorý je súčasne členom Kyokushin Karate klubu Zemné, získal bronzovú medajlu na medzinárodnom turnaji Ensi kupa v kyokushin karate v meste Érd v Maďarsku v kategórii muži seniori nad 80 kg. 

 

Koncom roku sme nadviazali spoluprácu s majstrom Ishworom Khhatri Chhatri z Nepálu, držiteľom 5.danu v kyokushin karate, ktorá vyústila v udelenie čestnej funkcie Adriánovi Klemanovi v organizácii World Seishin Kyokushin Kai Kan Organization, ktorej prezidentom je kancho Seishin Iwashita, 9. dan, z prefektúry Gifu-shi v Japonsku.

Okrem iného určení funkcionári absolvovali povinné školenia trénerov a semináre, najmä pod hlavičkou Slovenskej Federácie Karate a Bojových Umení a Slovenskej spoločnosti tradičného karate a kobudo, zorganizovali sme skúšky technickej vyspelosti, tzv. páskovanie, či nadviazali spoluprácu s Fitness Clubom Palárikovo. V roku 2017 chceme nadviazať na naše aktivity a zorganizovať minimálne rovnako zaujímavé a početné akcie ako v roku 2016.

 

Nižšie v galerii, si môžete pozrieť niektoré vybrané foto:

 

Čítať 1879 krát Naposledy zmenené Friday, 27 January 2017 14:28