Tuesday, 13 June 2017 22:27

Palárikovský seminár s majstrom Khhatri, 7.dan

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)

Dňa 10. júna 2017 sa v Palárikove uskutočnil seminár s nepálskym majstrom Ishworom Khhatri Chhatri, držiteľom 7.danu v Kyokushin Karate v organizácii Seishinkai so sídlom v Japonsku v prefektúre Gifu a súčasne je zakladateľom a prezidentom organizácie Ishinkan Kyokushin Karate. Sprevádzala ho partnerka, pani Gyulver Nikolaeva Nikolova.

V prvej časti seminára sa uskutočnili skúšky technickej vyspelosti členov nášho klubu, počas ktorých boli cvičenci preverení z nasledujúcich oblastí:

• technické znalosti: základná technika – KIHON a techniky v pohybe - KIHON IDO
• riadené cvičenie vo dvojiciach – precvičovanie útočných a obranných techník, voľný zápas
• kondičná príprava – kľuky, drepy, výpady, angličáky (“burpees”) a pod.
• teoretické vedomosti

Okrem preverovaných vecí sa do úvahy brali aj ďaľšie faktory, ako napríklad celková doba trénovania, prístup k tréningom, príspevok k rozvoju Arashi Budokan (trénerská prax, reprezentácia na verejnosti, zásluhy o rozvoj klubu) a celkové charakterové a morálno-vôľové vlastnosti.

Druhá časť bola v réžii majstra Khhatri, kde ukázal rôzne kopacie techniky využívané v karate štýle Kyokushin, spôsoby tréningu a tiež techniky sebaobrany, napríklad obrana proti ozbrojenému útočníkovi nožom alebo streľnou zbraňou.

Majstra sme privítali tradičným slovanským zvykom – chlebom a soľou, zbytok tréningu sa niesol už v japonskom štýle. Komunikácia prebiehala v anglickom jazyku a povely a názvy techník boli už tradične v japončine.

Po vydarenej akcii sme sa presunuli do tibetského parku mieru a harmônie s názvom Tibet Park, kde nás na čaj pozval majiteľ, pán Tibor Geljen, držiteľ čierneho pásu v bojovom umení Yee Tao a Goju Ryu Karate, ktorý vo svojom zariadení odovzdáva poznatky tibetskej psychológie a učí ľudí meditácii, základom východných filozofií aplikovaných do života modernej spoločnosti a organizuje aktivity s cieľom pomáhať všetkým bez rozdielu. Majster sa pomodlil vo svätyni a zostávajúci čas sa niesol v družnej debate pri červenom indickom čaji.

Všetkým úspešným cvičencom, ktorí úspešne zložili skúšky, gratulujeme a prajeme mnoho úspechov v ďaľšom napredovaní, majstrovi ďakujeme za prijatie našej pozvánky a lámovi Tiborovi za príjemné pohostenie.

Foto: Monika Sofková, Miroslav Tóth

Čítať 2564 krát Naposledy zmenené Wednesday, 21 June 2017 14:25