Vytlačiť túto stránku
Saturday, 11 August 2018 12:26

Sústredenie Balaton 2018

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

V dňoch 27. – 29. júla 2018 sme spoločne s členmi Kyokushin karate klubu Zemné a Kyokushin karate klubu Dolný Štál organizovali „Sústredenie pri Balatone 2018“ v obci Gyenesdiás, Maďarsko.

Počas soboty sa uskutočnili 3 spoločné tréningy, kde počas prvého, ktorý sa začínal už o 06:30 ráno, sa pozornonosť venovala najmä rozcvičeniu a rozohriatiu Junbi Undó a základným technikám na mieste Kihon a v pohybe Kihonidó pod vedením trénerky Kyokushin karate klubu Zemné, Evy Kissovej a jedného z trénerov Kyokushin karate klubu Dolný Štál, Jánosa Kubicseka. Okrem iného sa na prvom tréningu precvičili kata Taykyoku Sono Ichi a Gekisai Dai Ichi podľa toho, ktoré kata sa precvičujú v danom klube.

Druhý tréning, pod vedením trénera klubu Arashi Budokan Palárikovo, Adriána Klemana, bol zameraný na čiastočné zoznámenie cvičencov Kyokushin karate s formami tréningu v klube v Palárikove. Na úvodné rozohriatie svalových partií sa precvičilo tzv. tlačenie rukami Kakie. Po základných technikách Kihon a Kihonidó, kde sa precvičili techniky ako nukite, kansecu geri, gedan sokuto, mikazuki geri, sa prešlo k tréningu vo dvojiciach tzv. Oki-kumite a práci Jo-Chu-Ge. Postupne sa nadväzovalo na predošlú kombináciu, alebo sa precvičovali jej možné variácie. Postupne sa prešlo k plynulým opakujúcim sa kombináciám Renzoku Waza, kde sa na ukážku zapojili techniky ako úder lakťom empi uchi a hákové údery mawashi tsuki a furi uchi. Záver tréningu bol zameraný na otužovanie blokovacích plôch Ude Kitae.

Tretí tréning po kúpaní v Balatone bol vyplnený plážovým volleyballom na pláži Diási Játékstrand. Zábavnou formou cvičenia boli aj zápasy randori, kedy na plávajúcej plošine zápasili vždy dvaja súeri proti sebe a bez použitia úderov a kopov sa snažili jeden druhého vytlačiť z plošiny. Zapojili sa dokonca aj okolití turisti, ktorým sa zápasy zapáčili.

Medzi ostatné aktivity patrili vyhliadková plavba loďou po jazere Balaton, guláš párty, grilovačka a mnohé ďaľšie aktivity na pláži.

Fotogaléria:

Čítať 1227 krát Naposledy zmenené Sunday, 12 August 2018 18:54
FaLang translation system by Faboba