ostatná teória kyusho

ostatná teória kyusho (10)

Sunday, 19 February 2017 20:25

O´ Sensei Hohan Soken

Napísal(a)

Hohan Soken sa narodil na Okinawe v roku 1889 ako pravnuk Sokena „Bushi“ Matsumuru. Odstránenie japonského kráľa a zničenie feudálneho systému spôsobilo rodine Sokena útrapy. Aj napriek tomu, že boli rodení samuraji, jeho rodina mala po čistkách veľmi málo peňazí a museli pracovať na poliach. Sokenov strýko, Nabe Matsumura, „Bushiho“ vnuk, bol v tom čase jedným z najväčších majstrov karate. Ponúkol sa, že bude Sokena učiť Bushidó, „cestu bojovníka“, ak preukáže trpezlivosť a kontrolu využívajúcu dedičstvo samurajov. Soken začal trénovať s Nabem Matsumurom ako trinásťročný. Bol trénovaný v umení karate a kobujutsu (použitie zbraní). Cez deň pracoval na poliach a večer študoval karate a kobujutsu. Ako rástol, jeho tréning sa zintenzívňoval.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Friday, 17 February 2017 15:57

O Kyusho

Napísal(a)

Kyusho Jutsu

Kyusho-jutsu, skrátene nazývané Kyusho, je bojové umenie, v ktorom sa útočí na citlivé miesta ľudského tela, najmä na miesta, kde nervy prechádzajú nekryté svalmi popri kosti, kde sa križujú, rozvetvujú alebo kde sú umiestnené nervové zakončenia a receptory. Poznatky o reakcii človeka na jednotlivé body na tele vychádzajú zo znalostí čínskej medicíny, ktorá je stará mnoho tisíc rokov. Pre Kyusho-jutsu existuje mnoho názvov (napr. Dim-mak), ďalšie podobné označenia alebo názvy bojových umení majú rovnaký základ -> využívajú vitálne body na ľudskom tele na sebaobranu a pacifikovanie útočníka.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Wednesday, 05 October 2016 17:27

Princípy použitia vitálnych bodov

Napísal(a)

Štúdium vitálnych bodov je úzko spojené so štúdiom anatómie. Kľúčom pri zasahovaní vitálnych bodov nie je sila úderu, ale presnosť a uhol. Je to využívanie anatomických slabostí ľudského tela na získanie prevahy v boji. Dôležité je vedieť, ako vitálne body fungujú, čo spôsobujú a ako ich správne zasiahnuť.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Monday, 07 March 2016 17:40

Prečo kopnutie medzi nohy bolí v bruchu

Napísal(a)

V mnohých komédiách je to veľká sranda keď muža nakopnú medzi nohy. Avšak, ak ste niekedy niečo podobné zažili viete, že to až také zábavné nie je, pretože bolesť je silná natoľko, že niektorí sa až zvíjajú na zemi v agónii.

Na tejto bolesti je niečo dosť zvláštne: to, že bolesť cítime na inom mieste, ako vznikla. Kop do rozkroku väčšinou nepoškodí trvalo semenníky, ale spôsobí že dostaneme silné bolesti brucha až sa nám chce zvracať. Čo na to hovorí veda?

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Monday, 04 March 2013 21:11

Čo znamená udierať na vitálne body?

Napísal(a)

Udierať na vitálne body znamená uzatvoriť dráhy vnútorných kanálov a prerušenie ich prepravnej funkcie. Ľudské telo (hlava, končatiny, päť orgánov, alebo vnútorností zang a šesť fu) je spojené šľachami a paralelne s nimije zavlažované tepnami a žilami. Človek sa nemôže hýbať ak sújeho šľachy, alebo cievy poškodené. A ak prestane pracovať jeho krv, tepny, alebo šľachy, stratí vedomie. Šľachy a cievy začínajú v končekoch prstov, zhromažďujú sa v kĺboch a smerujú do hlavy a tváre. Energia qi riadi činnosť šliach a ciev. Tu  vám prinášam doslovný prepis pdf súboru bubishi-3kapitola ( jedná sa o doslovný prepis časti).

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
Strana 1 z 2

Sme na instagrame