Friday, 26 February 2016 21:47

Solar plexus

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)

PLEXUS SOLARIS je pletenec autonómnych nervov pred hornou časťou brušnej aorty nazývaný aj solar plexus. Zjednodušene povedané je to nervový pletenec za žalúdkom.  Solar plexus je centrum nervov, ktoré kontrolujú kardio-respiračný systém. Úder do tohto miesta je veľmi bolestivý a môže oponentovi vyraziť dych. Silnejší úder spôsobí bezvedomie kvôli šoku nervov v nervovom centre. Tlakový úder môže tiež poškodiť vnútorné orgány.

 

 

 

 

Podľa niektorých náuk sa v tejto oblasti nachádza 3.čakra – tzv. čakra pupka nazývaná  aj čakra solar-plexu, ktorá sa nachádza v brušnej dutine, dva prsty nad pupkom, zahrňuje tráviace orgány - žalúdok, pečeň, slezinu, žlčník, vegetatívny nervový systém.
Ovplyvňuje činnosť pankreasu a tvorbu hormónu - inzulínu.

Úlohou čakry je rozvoj osobnosti, spracovanie pocitov/ zážitkov, budovanie bytia, vplyvu a moci, sily a múdrosti prameniacej zo skúseností.

 

Nerovnováha spôsobuje oslabenie a choroby:
Cukrovka - potláčame emócie a nemáme úctu k sebe; sme dogmatickí, závislí na názore rodičov. Naučme sa vyjadrovať svoje názory vyvážene.
Zápal pankreasu - spojený so stresom, potláčaním emócií, nevysvetliteľným strachom.
Ochorenie pečene - ukladáme do nej negatívne pocity, hnev a popierame to.
Žlčníkové kamene - naukladaný hnev, pričom by sme si mali uvedomiť svoje priania a to, čo skutočne chceme zo srdca, a nie iba z pocitu viny alebo povinnosti.
Vredy - reakcia na napätie, ukladanie starostí do žalúdka a mnohokrát zbytočne. Pôsobenie adrenalínu pri strese obmedzuje zásobovanie sliznice žalúdka krvou a tráviacimi enzýmami. Toxické látky tak žalúdok poškodzujú.
Celiakia je reakciou na to, že nie sme je schopní vstrebávať potravu a prijímať skúsenosti, ktoré by mohli byť zraňujúce. Práve tie sú lekciou, ktorá nás vedie k väčšej slobode a radosti.

 

 

Čítať 7197 krát Naposledy zmenené Friday, 26 February 2016 21:59
Viac z tejto kategórie: « Vitálny bod Koori Sinus caroticus »
Pre písanie komentárov sa prihláste